Овітній простір Маріуполя
ПРОЕКТ "ОСВІТНІЙ ПРОСТІР МАРІУПОЛЯ" - це програма фахового розвитку учителя, який здатен виховувати та формувати нове покоління Z (дітей тисячоліття), який умотивований на професійний зріст та має свободу творчості, креативний погляд, інноваторський хист, що так потребує Нова українська школа.
В межах проектної дліяльності у 2018-2019 навчальному році вчителям міста пропонуються:
1. Атестаційна лабораторія - для вчителі, які бажають підвищити свою фахову обізанність, реалізують на практиці професійний стандарт учителя Нової української школи.
Модератори лабораторії: Цунікова І.О., Святченко І.К.
2. "Лідери освіти - менеджери змін" для вчителів, які планують прийняти участь у конкурсі на посаду керівників освітніх закладів, увійти в кадровий резерв майбутних керівників тощо. Модератор: Святченко Ірина Костянтинівна
Методист: Горюнова Т.В.,
3. Лабораторія "Сучасний учитель у цифровому освітньому просторі" для учителів, які бажають оволодіти цифровими ресурсами, програмами, технологіями та створювати власні дидактичні розробки, освітній контент, методичні інновації.
Модератор: Цунікова І.О.
4. Лабораторія "Стем освіта ХХІ ст." для учителів, які працюють над проблемою інтеграції предметів, міжпредметних зв'язків, оновленням змісту середньої освіти, новими формами викладання навчального матеріалу.
Модератори: Барецька О.О., Полюшкіна І.Р., Герасимець Н.А.
5. Лабораторія "Освітній дизайн нової української школи" для вчителів, які мають на меті створення ефективного, сучасного освітнього середовища, для забезпечення різних форм інтегрованого навчання, впровадження освітніх новацій нової української школи, створення освітнього контенту.
Модератор: Медведєва А.М.
6. Лабораторія "ЗНО-моніторинг якості освіти" для учителів, які працюють над проблемою покращення якості освітніх результатів учнів при підготовці до ЗНО, створенню освітнього контенту та навчальних матеріалів для учнів.
Модератор: Полюшкіна І.Р., Упир Т.І, Горюнова Т.В., Медведєва А.М.
7. Лабораторія "Smart education (Освітній СМАРТ" простір міста) для педагогічних працівників, які адмініструють сайти закладів освіти.
Модератор: Цунікова І.О.
Участь у проектних лабораторіях - це своєрідний ліфт можливостей, який надає кожному вчителю виявити свої фахові, професійні, організаційні, лідерські якості, розробити стратегію освітніх змін і навіть очолити реформаційні перетворення освітнього простору міста!
Цільова мета проекту - створення спільноти талановитих фахівців, які здатні надати додатковий імпульс для оновлення і розвитку системи освіти міста.
Пріоритетні завдання:
- залучення кращих учителів до реформування освітнього середовища міста через проектну діяльність;
- організація різноманітних форм роботи учительської спільноти за участю кращих методистів, коучів, експертів в сфері освіти і держуправління, представників бізнес-спільноти для формування команди лідерів освітніх перетворень;
- оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних працівників;
- підвищення ролі вчителя у формуванні громадянського суспільства;
- поглиблення педагогічної обізанності учителів міста у сфері новітніх педагогічних технологій та розширення співпраці з громадською спільнотою міста для більш повноцінного задоволення освітніх потреб;
- підвищення рівня соціально-громадської відповідальності педагогічних працівників;
- оновлення кадрового забезпечення навчальних закладів міста.
Проектна діяльність передбачає:
- різноманітну професійну, педагогічну, методичну, організаторську, тьюторську, менторську, фасилітаторську, або коуч - діяльність;
- участь у тренінгах, змаганнях, дискурсах, семінарах, конференціях, турнірах та інших проектних заходах;
- організацію та модерацію педагогічних заходів;
- запровадження у власній педагогічній діяльності нових продуктивних навчальних методик та ефективних методичних прийомів, які нададуть можливість підвищувати якість навчання, що в цілому повинно привести до виконання нового освітнього стандарту;
- розповсюдження своїх знахідок в учительській спільноті Маріуполя;
- практичні предметні заняття, зустрічі в методичних об'єднаннях, коучингові сесії;
- стратегічно-планувальну діяльність щодо модерації змін в освітньому просторі міста;
- практичну допомогу школам, які працюють в складних соціальних умовах домогтися високих результатів, через формування нової професійної якості учителів, які розповсюджують і впроваджують ідеї проекту у повсякденне шкільне життя;
- інноваційне функціонування учительської спільноти міста, яку формують кращі вчителі, здатні запропонувати нові ідеї для розбудови Нової української школи, організувати реформаційні перетворення мета яких націлена на розкриття таланту кожної дитини і допомогу їй самореалізації свого творчого потенціалу.
Проект розробляє стратегічне партнерство з бізнесом, органами державної влади, освітніми організаціями.
Лідерам проекту буде надана можливість кар'єрного зросту в сфері освіти, соціального підприємництва, державного і корпоративного управління.
Рєєструйтесь за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFNXwfy8FD0rN2uv-vibC-Wbfy9scOqJ0LQigTcK4-q2SzVg/viewform